Wieczór panieński i kawalerski – kilka sprawdzonych sposobów na udaną zabawę

Wieczór panieński/kawalerski w wyobrażeniu przyszłej Pary Młodej jawi się jako szalona, niezapomniana impreza, na której odreagują stres związany z przygotowaniami do ślubu
i odpowiednio pożegnają się ze swoim singielskim stanem. Dlatego dla świadków, do których zazwyczaj należy jego organizacja to prawdziwe wyzwanie.

Co zrobić, żeby przyszła Panna, Pan Młody nie byli zawiedzeni naszymi staraniami? Jak zintegrować towarzystwo? Co kupić i gdzie się bawić? Kilka porad poniżej.

Planowanie najlepiej rozpocząć od listy osób z najbliższego otoczenia pary, które mogłyby zaangażować się w pomoc przy organizacji wieczoru. Warto wspólnie zastanowić się jaka forma zabawy odpowiadałaby narzeczonym. Dobrze jest też ustalić na tym etapie ramy budżetu, dzięki temu unikniecie wielu nieporozumień.

Najpopularniejszy scenariusz wieczoru rozpoczyna się zazwyczaj beforkiem w domu, a kończy impreza w klubie. Powszechny i sprawdzony sposób, jednak tylko z pozoru wydaje się banalny. Nie jest bowiem prosto zbudować szampańską atmosferę, gdy spotykają się obcy sobie ludzie z różnych środowisk. Dlatego jeżeli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie warto przygotować dużo zabaw integracyjnych, które pomogą przełamać pierwsze lody. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju gry planszowe typu Alias czy Koszykówka Alkoholowa. Można też samemu przygotować taką grę wplatając w poszczególne pola planszy fakty z życia przyszłej Pary Młodej lub śmieszne zadania do wykonania. Wybór klubu powinien być dostosowany do gustu i temperamentu przyszłej Panny/Pana Młodego wówczas mamy gwarancje, że będą się dobrze bawić do białego rana.

Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie imprezy typu  Paintball, Escape Room, wynajęcie toru gokartowego lub parku linowego. Możemy być pewni, że grupa się w pełni zintegruje, a dobra zabawa jest już wliczona w cenę. Po tak spędzonym czasie, szybko topnieje
dystans, a każdy chętnie opowie o swoich emocjach przy piwie :). Takie pomysły szczególnie sprawdzają się na wieczorach kawalerskich, gdzie faceci mają możliwość spocić się, zmęczyć, umazać błotem i podnieść poziom adrenaliny:). Dla Pań delikatniejszą opcją będzie np. spa połączony z masażem.

Inną formą wieczoru może być weekend wyjazdowy np. nad morze, w góry, lub za granicę.
Takie wypady jeśli są dobrze zorganizowane i przemyślane potrafią być przez lata rozpamiętywane. Impreza przy ognisku czy jeziorze jak najbardziej! tylko warto przemyśleć w jaki sposób urozmaicić taki wypad.

Do każdej z wybranych form wieczoru panieńskiego można dodać ekskluzywną limuzynę lub narzucić temat przewodni typu PiN UP, RETRO czy KOWBOJSKI. Pikanterii  zapewne dodadzą fantazyjne balony, rurki w przeróżnych kształtach, ciekawie wykonany tort i różnego rodzaju perwersyjne gadżety. Wieczór Panieńskie lubi być wręcz przeładowany takimi elementami.
Tutaj można pomyśleć jeszcze o prezencie na noc poślubną i nie musi być to koniecznie bielizna :).

Często kojarzymy tego rodzaju event z wynajęciem striptizerki/striptizera. Trzeba być  jednak ostrożnym bo nie zawsze okazuje się to starzałem w dziesiątkę. Taki pomysł może okazać się zbyt śmiały i nie przypaść do gustu bohaterom wieczoru.

Organizując tego typu imprezę warto podejść do sprawy bardzo indywidualnie,
niesztampowo. Nie sugerować się tylko pomysłami z Internetu, czy innymi wieczorami w których uczestniczyliście, ale zastanowić się co tak na prawdę spodobałoby się głównym bohaterom. Pamiętajcie, że celem jest dobra zabawa, a nie upicie się do nieprzytomności. Dobrze gdy narzeczeni pamiętają co się mniej więcej działo. Totalną klapa jest, gdy film urywa się już na samum początku.

Starajcie się również w jak najmniejszym stopniu angażować przyszłą Pannę/Pana Młodego w sprawy organizacyjne. Najlepiej kiedy wszystko odbywa się poza ich wiedzą wtedy niespodzianka jest bardziej ekscytująca.

Mam nadzieję, że powyższe rady od Michał Rec Studio pomogą Wam w organizacji niezapomnianego i wyjątkowego wieczoru :). Jeśli macie pytania piszcie w komentarzach chętnie pomożemy :).

kamerzysta Michał RecAutorem wszystkich wpisów na blogu jest kamerzysta z Nowego Sącza Michał Rec. Gwarantujemy profesjonalne usługi wideofilmowania na terenie Małopolski. Oferta przygotowana przez studio Rec obejmuje szeroki zakres tematyczny, od ślubów, poprzez komunie święte, chrzty, studniówki i inne uroczystości, które chcieli by Państwo uwiecznić w formie filmu.


Facebook Comments

Comments are closed.