Fotograf kontra Kamerzysta – walka czy współpraca?

Coraz  częściej Młodzi chcąc mieć pełen rejestr wydarzeń ze ślubu decydują się na usługę Kamerzysty i Fotografa. Należy jednak unikać ofert dwa w jednym. Jeżeli Fotograf proponuje nam jednocześnie wideofilmowanie i odwrotnie (a pracuje sam) to znaczy, że i zdjęcia
i film będą średniej jakości.N
ie jest możliwe, żeby jedna osoba dobrze pełniła obie te funkcje jednocześnie. Filmowanie i fotografia to dwie różne bajki, dlatego jeżeli już jesteśmy zdecydowani na obie usługi to najlepiej szukać profesjonalistów w swoim fachu :).

Powiedzmy, że wybraliśmy Fotografa i Kamerzystę, z  dwóch różnych firm, które nie współpracowały ze sobą wcześniej, tu często pojawiają cię problemy, o których Młodzi nie mają pojęcia. Zdarza się bowiem, że Fotograf i Kamerzysta traktują siebie jak intruzów. Zapominają, że działają we wspólnym celu, a ich zleceniodawcami jest Para Młoda, której zależy zarówno na super zdjęciach jak i wyjątkowym filmie.
W efekcie przeszkadzają sobie walcząc o najlepsze ujęcia. Zaczyna się wyścig kto pierwszy zajmie lepsze miejsce przy Parze Młodej podczas przysięgi czy tańca. Powstają ujęcia, gdzie w kadrze wciąż widać plecy Fotografa, albo cień Kamerzysty :). Zamiast skupić się na wyłapywaniu emocji szukają “okienka” by wykonać czyste ujęcie.

Jeżeli obaj usługodawcy są profesjonalistami to nie mamy się czym martwić, ponieważ wszystkie te kwestie są do uzgodnienia między nimi. Potrafią znaleźć dla siebie przestrzeń przy Młodych tak, aby jeden nie przeszkadzał drugiemu, dlatego warto przed podpisaniem umowy poruszyć ten temat. Zasygnalizować, że jest to dla Was bardzo ważne, żeby współpraca Fotografa i Kamerzysty przebiegała jak najlepiej, że nie chcecie w kadrze np. podczas pierwszego tańca ciągle widzieć pleców Fotografa
i odwrotnie. W taki sposób możecie uniknąć wielu niedokładnych zdjęć czy niepotrzebnych ujęć
w Waszym filmie.

Jeżeli chcecie mieć 100 procentową pewność, że wszystko będzie na najwyższym poziomie to warto podjąć współpracę z Michał Rec Studio :).

Facebook Comments

Comments are closed.