Czy zapraszać dzieci na wesele?

Tworząc listę gości na ślub warto zastanowić się czy chcemy zapraszać rodziców razem
z dziećmi?
. Jeżeli w rodzinie mamy dużo pociech może to stanowić swego rodzaju problem. Chcąc uniknąć małej katastrofy powinniśmy przemyśleć tę kwestie.

Wiadomo, że dzieci dominują zabawę weselną, wręcz “atakują” parkiet przez co dorośli często rezygnują z tańców. Choć słodkie i kochane i na pewno przez wszystkich uwielbiane :), potrafią wprowadzić niemałe zamieszanie. Bywa, że chcą zatańczyć pierwszy taniec razem z Parą Młodą co znacznie utrudnia im to zadanie, albo wpadną w amok szaleństwa na widok ciężkiego dymu. Dzieci plus muzyka i duży parkiet, po którym mogą biegać bez przeszkód sprawia, że cała uwaga skupia się przede wszystkim na nich. Głównym celem dorosłych staje się ochrona najmłodszych przed kolizją co powoduje, że niestety zabawa rozpoczyna się dopiero kiedy maluchy opuszczą sale weselną.

Możemy jednak uniknąć czarnego scenariusza pamiętając o kilku istotnych zagadnieniach. Przede wszystkim należy zastanowić się, gdzie dzieci będą jadły?, czy będziemy np. organizować dla nich osobny stolik, czy wolimy raczej, żeby były z rodzicami. Dodatkowo należy pamiętać o specjalnym menu, krzesełkach itp.  Warto zwrócić również uwagę na kwestie bezpieczeństwa na sali weselnej (antresole, strome schody, śliski parkiet ect.). Na weselu można poprosić Świadków, żeby dopilnowali, aby podczas Waszego pierwszego tańca, dzieci nie wchodziły na parkiet (niestety zdarza się to bardzo często co potrafi przeszkodzić w wykonaniu układu tanecznego). Zastanówmy się też nad zatrudnieniem animatora zabaw, który zorganizuje im w odpowiedni sposób czas.

Jeżeli jednak nie chcemy zapraszać dzieci to w jaki sposób przekazać to ich rodzicom?. Najdelikatniejszą formą może okazać się poczta pantoflowa. Powiemy jednej cioci, a ona przekaże kolejnej itd. Dzięki temu unikniemy specjalnej wzmianki na  zaproszeniach ślubnych. Wiadomo, że jest to kwestia delikatna i nie każdy nas zrozumie. Musicie liczyć się z tym, że niektórzy będą zmuszeni zrezygnować z uczestnictwa w Waszej uroczystości z tego powodu.

Pamiętajcie jednak, że ten dzień należy do Was i Wy jesteście jego reżyserami!, a kamerzystą oczywiście MICHAŁ REC STUDIO :).

 

 

kamerzysta Michał RecAutorem wszystkich wpisów na blogu jest kamerzysta z Nowego Sącza Michał Rec. Gwarantujemy profesjonalne usługi wideofilmowania na terenie Małopolski. Oferta przygotowana przez studio Rec obejmuje szeroki zakres tematyczny, od ślubów, poprzez komunie święte, chrzty, studniówki i inne uroczystości, które chcieli by Państwo uwiecznić w formie filmu.


Facebook Comments

Comments are closed.